Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, şiddetli lisans eğitimini Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Organizasyon vadiında İstanbul Kültürlü Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi kolünde marka kuruluşu, yönetimi, izlemsel marka planlaması ve Türkiye’de ilk defa önemli üniversite kurumlarının Master Franchise konstrüksiyonlanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze kadar eğitim bilimi kolünde sülale olarak birşu denli markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En yüce ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden serlayarak cihan geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, konuşma, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası faal çdüzenışmalar yürüten KALKO, birşu denli ayak topu, basket bendeübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene riyaset yaptığı dönemde tam 32 sene sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde mevzi aldığı Balabançekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin yönı sıra Türkiye’nin en yüce özel mektep ve kurs derneği olan TÖDER’de 6 yıldır idare kurulunda mevzi almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi vadiında yaptığı başarılı başlangıçimlerden dolayı birşu denli deri, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Yetişek Antreimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu toplumsal teavün vakfında eğitim bilimi vadiında projeler yürütmektedir. Her sene birşu denli öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Resul Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve iptidai ile yanında öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Yetişek Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

admin Yazar:

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir