Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye âdemış, cihan üzerinde belli alanlarda ülkemizi özümleme etmesiyle öne çısoy bir Fen Kocaı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak hemen başına öne çısoy en yetişkin miktarda ilaç sineerik patentinin doğruluk sahibidir. Bu zamana kadar yaptıkları buluşlar ve ilaç kesimünde çoğu yetişkin adımlarıyla öne çısoy Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çkızılışmak istediği sahaı büyütmek talip Alkoçlar, ılımlığı Metehan Yeşil ile alay malay kurmuş oldukları Ar-Ge isimli programın umumi başkanıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Ihya Bölgeleri Kanunu’na bakılırsa insanoğlunun marifet dağarcığının nezdinde farklı etkenleri birleştirerek artırma çkızılışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak sistematik bir suni zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Sadece Ar-Ge projesiyle durmak istemeyen mirarı mealında ülkesini mütemadi özümleme eden Alkoçlar, bu zamana kadar yaptığı buluş belgesi mirvuruları ile de meşhurdur. 143 tane mirvurulmuş ve 280’den aşkın beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların nezdinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT kısaca ivedili vüruten vakalarda hızlı sonuç kızılınmasını sağlayıcı testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Köleübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Fen Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu fen insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle alay malay yine bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Düzında artık tam bir uzman olmasıyla alay malay kimsenin ayrım edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda yetişkin bir öneme sahip olan Alkoçlar, Dünya çapında konum edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk defa sürülen flavonol glikozit esaslı tutulmak üzere antiviral birlikteşenin mucididir. Bunun onayını ise T.C Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu birlikteşke tam olarak 21 kıta de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise umum arasında en çok buluş belgesi mirvurusunu yaparak Türk Patent Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Fen Kocaı Ödülü’’ kendisine mevdutir.
Yaptığı çkızılışmalarla beşeriyet evveliyatına faydasını hiç muallel etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı bünyesı sebebiyle berceste çalışmalere her yıl imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü sonuçlar elde etse birlikte katiyen çkızılışmalarından vazgeçmemiş mütemadi olarak kendisini Fen dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle dokunmabana terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez alay malay tutulmak üzere otama yönünde vüruttirdiği birlikteşkeleri keşfederek beşeriyet evveliyatına yetişkin bir etkiı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde sert bilinmese de temelı zikıymet molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek uzatmak icabında PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen henüz hızlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının değeri ise ortalama olarak 3 Milyon Dolardır. Sadece bilinen şeylerin üzerinde çkızılışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çkızılışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çkızılışmalarla Sierra Leone isimli devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ isimli yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde bulunan birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu aha de sükselı olmuştur. Tek kötü (kenar bulaşık) özelliği namevcut bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de henüz sonrasında ise 25’e yakın ülkede müsaadeı alınmıştır. Bilcümle çkızılışmalarına tam odak çkızılışan Ar-Ge yetkilileri bu prosesten de sükselı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar tek Ar-Ge projesiyle ülkemizde henüz çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde de birşu denli şirketin müşareket ve müessis kadrosunda konum almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isimli ilaç şirketinin Kuma Sahibi ve Teknolojiden mesul başkanıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve mevduat aracıyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesul başkanıdır.
Kuzey Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Resi bey Avanesıdır.
Belçika’da bulunan HC Pharma isimli bir Eczanenin Idare Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce buluş belgesi ve vüruttirdiği onlarca birlikteşkenin nezdinde insanoğluna yarayacak çalışmaler üretmeyi savsaklama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna müteveccih vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA isimli formülasyonu vardır. Özellikle günlük hayatta kenarıkların geçmesi sinein belli bir hengâmı beklesek birlikte bazıları kalıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem de sineerisinden zahmetsiz bir biçimde otama edebilmek sinein bu kullanılıyor. Ayrıca tensel çalışmalev bozukluğunu da otama geçirmek sinein kullanılmaktadır. Sadece bununla kalmamış hırse karşı dirençli ve hızlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere sahip olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isimli buluş belgesi mirvurularının 2000 adetine yakının doğruluk sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı çalışmaleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet başüstüne. Bu yüzden onun süksesını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çkızılışsalar da Alkoçlar her hengâm kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı mevzularda hala meşru haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını cihetiyle uzun periyodik kapanmalara ve içtimai yaşamdan ırak zaruri konut istirahatlarine maruz mütebaki cihan toplumlarında birşu denli alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir şiddet kazanmış durumda.

Konuyla müteallik görüşünü bildirme eden Spektral Holding Idare Kurulu Eşbaşkanı Erdal Can Alkoçlar bu yarıyıl ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı zaruri olarak artması özellikle ferdî enformatik ve teknolojik aparey inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce icap ilaç, icap mühendislik ve enformatik alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, artık müteallik sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz adına bünyelabilecek en essah katkı, inovasyonu umumi anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna kadar desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sebebiyle son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlamlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç kesimünün önde mevrut ismi olarak öne çıkmaktadır. Fen Kocaı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine yetişkin miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Kuzey Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge ve buna menent çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz adına da yetişkin vürutmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Envestisman Ar-Ge Şirketinin müessis ılımlığıdır ve aynı zamanda başkanıdır. Ülkemizde konum saha vesair fen adamlarından henüz çok öne çıkmasının sebebi ise çok yetişkin bir miktarda farmasötik birlikteşen patentinin doğruluk sahibi olması ve mirvurusunu ilk karşılayıcı isim olmasıdır. 2010 senesinden bu yana kadar yaptığı antreimler ve bulduğu molekülleri umumi olarak insanlığın üs lakinçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle dokunmabana sahaında çkızılışmalarını mütemadi kocaleterek mütemadi faydası dokunmaktadır. Türkiye’de birşu denli kez Türkiye Senenin Fen Kocaı ödülüne layık görülmüştür. Sadece ülkemizde değil habitat haricinde kısaca global anlamda da birşu denli ödülleri alarak bulduğu farklı devaların hakkındalığını almıştır. Tutarlığı olan Metehan Yeşil ile alay malay berceste çalışmalere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çkızılışmalarını kendi şirketi üzerinde yapmaya devam ediyor. Ülkemiz sinein yararlı olmasını düşündüğü devalarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı çalışmae yarayacak devaları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan gibi bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon gibi kavramlar birşu denli farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken menent faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye mirladı.

Ülkemizde çalışma gösteren ve bu alanda çkızılışmaları bulunan Spektral Envestisman Bankası Eş Resi beyı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir ilhak mesabe yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik sahaındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yakın zamanda ülkenin doğusunda konum saha bir altın sahası ile alay malay mirlatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki paha değçalışmaikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir mevduat aracı olarak kalmasını sağlamlamanın yolunun çakılı mesabe veya miktara sahip “Stablecoin”lerden geçtiğini belirten Spektral Envestisman Bankası Resi bey Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Küme’a basıcı metal ruhsatları ile sağlamlanabileceğine nazarıitibar çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Küme metal ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak meşru zir bünyesı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlamlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile müteallik de marifet veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni marj modülü(staking) projemize sonsuzî teminat olarak çalışmatiraklerimizden Anadolu Kalsit AŞ’nin kalsit işletme müsaadeını da vereceğiz. İzmir 6. Ticaret Mahkemesi’nin 2021/66 adetlı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon avro mesabesinde bir beceri teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Yazanak No.ab ve 18.06.2020 neşriyat zamanı ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası tutulmak üzere dü endüstriyel hammadde metal sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten meydana getirilen ovalı açıklamada inançlerine konum verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Iyi Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye yetişkin ilhak mesabe sağlama potansiyeline sahip olduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve neva yalıtımı zaruri olan alanlarda kullanılacak olan malzeme olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘çekicilikını gerçekleştirdiğimiz pomza metal sahasının ise katıksız malzeme bünyesındaki haliluklar sebebiyle mualla derecede ısı ve neva yalıtımı özelliklerine sahip. Bu özelliği sebebiyle kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan mualla oranlarda izolasyon sağlamlıyor.’ değerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi çecik en planları olduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili metal sahalarının ılımlı vadede CRIRSCO kriterlerine şık rezerv tespit raporları düzenlenerek çecik enı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada konum saha detaylara bakılırsa ayrıca, TBY Holding sabık kamer İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar nezdinde Alman Sağlık Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, sabık günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

admin Yazar:

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir